Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor

Kronik burun tıkanıklığı, 7’den 70’e tüm bireylerin hayatını olumsuz etkiler. Aynı zamanda çok ciddi hastalıklara da yol açabilir. Bebeklerde burun tıkanıklığı, hem gün içindeki aktivitelerini kısıtlar hem de uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına sebep olur. Tek başına önemsiz bir sorun gibi gözükse de, zamanında müdahale edilmediği takdirde hastalıklara davetiye çıkarır.

  • Burun tıkanıklığı olan bebekler, rahat ememedikleri için iştahsızlık, kilo kaybı ya da kilo alamama gibi sorunlar yaşarlar.

  • Beslenme esnasında hava yuttukları için ciddi gaz sancıları çekerler.

  • Sık sık uyanarak yeterli uyku alamazlar, bu da sağlıklı büyümelerini engeller. Aynı zamanda bebeklerde ölüme kadar varabilen uyku apnesi (uykuda solunum durakması) gibi ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirler.

  • Gün içerisinde sürekli huzursuz ve neşesiz olurlar.

burun tıkanıklığı

  • Yetersiz beslenme uzun vadede ağız, diş, çene ve yüz gelişiminde bozukluklar yaşanmasına sebebiyet verir.

  • Sinüzit, zatürre veya orta kulak iltihabı gibi ağrılı ve ciddi enfeksiyonlara açık olurlar.

  • Akciğer kapasitesinde azalmaya bağlı alt solunum yolu enfeksiyonlarına yatkınlık görülür. Aynı zamanda akciğerin olması gerektiği gibi gelişmemesine yol açar.

  • Yeterli oksijen alamadıkları için ilerleyen dönemlerde dikkat dağınıklığı ve öğrenme güçlüğü gibi ciddi zihinsel problemlerle karşı karşıya kalabilirler.

  • Kronik oksijen azlığı, uzun vadede kalp ve akciğer olmak üzere tüm organları olumsuz yönde etkiler.

burun tıkanıklığı

Bebeklerde Burun Tıkanıklığında En Hızlı Çözüm Nedir?

Burnu tıkanan bebeğiniz için evde uygulayabileceğiniz en hızlı ilaçsız çözüm, burun aspiratörü kullanmaktır. Piyasadaki en ekonomik burun tıkanıklığı tedavisi, ömür boyu kullanılabilen Baby-Vac burun aspiratörüdür. Her evde bulunan elektrik süpürgesi ile uyumlu olan Baby-Vac, kullanımdan sonra yıkanarak sterilize edilebilir ve yeniden kullanılabilir. Sterilize etmek için sabunlu su kullanmanız yeterlidir. Yedek uç satın almanıza gerek kalmaz ve ömür boyu kullanabilirsiniz.  Dilerseniz eczanelerden temin edebileceğiniz alkol de kullanabilirsiniz. Baby-Vac, uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanmış ve çocuk doktorları tarafından tavsiye edilen bir aparattır. Baby – Vac burun aspiratörü; sadece bebeklerde değil, 7’den 70’e tüm aile bireyleri için uygun bir üründür. Aynı zamanda yaşlılarda ve engelli bireylerde de, burun tıkanıklığı tedavisinde kullanılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir