Annelerin Hayatını Kolaylaştıran Bebek Ürünleri

Anne ve babalar, çocukları için her şeyin en iyisini isterler. Bebeğin bakımı, sağlıklı fiziksel ve ruhsal gelişimi için en iyi olanı bulmak, hem endişe verici hem de yorucu bir süreçtir. Özellikle ilk kez anne baba olacak kişiler için bebek ihtiyaç listesi hiç bitmez. Üstelik satın aldığınız şeyler ihtiyaçlarınıza temel düzeyde cevap verse de, gündelik hayatınızı kolaylaştırmaz. Hem sizin hem de bebeğinizin hayatını kolaylaştıran bebek ürünleri ile stres olmadan ebeveyn olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

hayatını kolaylaştıran bebek

Görüntülü Bebek Monitörü

Bebeğinizin her an yanında olamazsınız. Görüntülü bebek kameraları ile bebeğinizi izleyebilir ve istediğiniz her an takip edebilirsiniz. Böylelikle uyandığında veya burun tıkanıklığına bağlı ani solunum durması gibi durumlarda anında müdahale edebilirsiniz. Oda ısısını ölçen, ninni söyleyen ve hatta bebeğiniz beşiğinden çıktığı anda sizi uyaran akıllı monitörler, ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran bebek ürünlerinden.

hayatını kolaylaştıran bebek

Akıllı Emzik

Bebeğinizin ateşini ölçen, anne sesini dinleterek sakinleştiren ve yere düştüğü anda kapanarak mikroplara karşı koruma sağlayan akıllı emzikler, bebekli hayatınızı kolaylaştıracak cinsten.

hayatını kolaylaştıran bebek

Göğüs ve Süt Pompası

Anne sütünün yeterli olmaması, süt kanallarının tıkanması, göğüslerde tahriş veya şişlik gibi durumlarda süt pompası, annelerin hayatını kolaylaştıran bebek ürünlerinden biri. Çalışan anneler ve prematüre bebekler için de kullanılabilen süt pompasını, ne zaman kullanacağınız ise tamamen sizin tercihinize bağlı.

hayatını kolaylaştıran bebek

Kanguru Bebek Taşıma Askısı

Anne kucağı, bebeklerin huzurlu ve güvende hissetmelerini sağlayarak sağlıklı ruhsal gelişimlerine katkıda bulunan bir ortamdır. Anne babaların hayatını kolaylaştıran bebek ürünlerinden biri olan kanguru, bebeğin rahat nefes almasını, huzurlu olmasını ve anne baba ile bağ kurmasını sağlar. Aynı zamanda gezerken çevresini gözlemlesine imkân verdiği için öğrenme kapasitesini de arttırır.

hayatını kolaylaştıran bebek

Koltuğa Dönüşen Bebek Çantası

Anne babanın hayatını kolaylaştıran bu bebek ürünü ile gezerken, hem ihtiyacınız olan şeyleri yanınızda taşıyabilir hem de istediğiniz yerde mola verebilirsiniz. Piknikte, parkta ve hatta alışveriş merkezinde mama sandalyesi olarak da kullanabilirsiniz.

hayatını kolaylaştıran bebek

Hamile Yastığı

Hamile yastığı, hem hamileliğin son aylarında daha rahat uyumanızı hem de anne olduktan sonra daha konforlu bir emzirme süreci yaşamanızı sağlar.

hayatını kolaylaştıran bebek

Sıkma Mama Kaşığı

Sıkma mama kaşığı ile bebeğinizi istediğiniz yerde rahatlıkla besleyebilirsiniz. Mama haznesinde bulunan koruyucu kapak, mamanın dökülmesini engeller. Mamanın bulunduğu gövdeyi hafifçe sıktığınızda kaşık yeterli miktarda mama ile dolar. Annelerin hayatını kolaylaştıran bebek ürünlerinden biri olan sıkma mama kaşığı ile mama yedirirken hem ortalık batmaz hem de mama saati eğlenceli bir hâle gelir.

hayatını kolaylaştıran bebek

Kulak Koruyuculu Bebek Duş Başlığı

Her ne kadar bebek şampuanları bebeğinizin gözünü yakmasa da, bazı bebekler yüzüne su gelmesini sevmez ve huzursuz olurlar. Bebeğinize banyo yaptırırken kulağına su kaçabilir ve iltihaplanmalara sebep olabilir. Kulak koruyuculu bebek duş başlığı, hem bebeğinizin güle oynaya banyo yapmasını sağlar hem de gözlerini ve kulaklarını korur.

 

Bebek Burun Aspiratörü

Piyasada çok fazla bebek burun aspiratörü bulunuyor. Peki bebeğiniz için en iyisi hangisi? Baby-Vac burun aspiratörü hariç piyasadaki tüm ürünler, yedek uçlarla satılır ve tek kullanımlıktır. Her defasında yeni uç almak da aile bütçesini zorlar. Aynı zamanda bu tür ürünlerde, anne ya da babanın kendi nefesi ile mukusu çekmesi gerekir. Fakat kişinin nefesi burun tıkanıklığını tamamen açmak için yeterli değildir, ayrıca psikolojik olarak da “mide bulandırıcı” olarak görülür.

Elektrik süpürgesi ile çalışan burun aspiratörü Baby-Vac, süpürgenin emme gücünü dengeleyerek mukusun tamamen temizlenmesini ve bebeğinizin burun tıkanıklığının anında giderilmesini sağlar. Üstelik elektrik süpürgesi sesi, anne karnındaki sese benzediği için bebekleri rahatsız etmez ve güvende hissetmelerini sağlar.

Baby-Vac, çocukların burnuna kaçan oyuncak gibi yabancı cisimlerin çıkarılmasında da kullanılabilir. Aynı zamanda engelli bireyler, felçli hastalar, yaşlılar ve tüm aile bireyleri için kullanılabilen güvenli bir üründür. Klinik olarak test edilmiş olan Baby-Vac, sıcak su ve sabun ile temizlenerek yeniden kullanılabilir.

Kontrollü aspirasyon ile bebeklerde burun tıkanıklığını anında gideren medikal bir araç olan Baby-Vac, şeffaf anatomik temizleme uçları ile kolay kullanım sağlar. Uç değiştirme ve sürekli yedek uç satın alma derdi olmadan ömür boyu kullanabilen bir üründür. Çocuk doktorları tarafından tavsiye edilen, Türkiye’nin en ekonomik burun aspiratörü Baby-Vac ürününe dair tüm sorularınızın cevaplarını buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

hayatı kolaylaştıran bebek

> Yenidoğan bebek ihtiyaç listesi 2020

> Mutlu Bebek Bakımı: Bebek bakımında yapılan hatalar ve öneriler

> Ağlayan bebek 10 saniyede nasıl sakinleştirilir?

> Bebeklerde sağlıklı uyku düzeni ve uyku eğitimi nasıl olmalı?

> Çocuklarda Kış Hastalıkları: Korunma ve tedavi yöntemleri

> Bebeklerde burun tıkanıklığı belirtileri, sebep olduğu ciddi hastalıklar ve anında tedavi yöntemi

> Çocuğun burnuna kaçan oyuncak gibi yabancı cisimler kolaylıkla nasıl çıkartılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir